patchwork

klub

dopisy zahraničních quiltařek

PQ stále ještě nekončí a již samovolně vzniká doprovodná aktivita. Protože jsou naše quilterky tak šikovné, přitáhly na sebe pozornost z různých koutů světa a udělaly velikou reklamu českému patchworku, za což jim patří dík.....Vytvořila se skupinka zahraničních quilterek, které mají zájem si vyměňovat zkušenosti, vzory, techniky...a především navázat přátelství s našimi krajinami.Napsaly nám o sobě základní informace v hezkých přízpěvcích a těší se na e-maily od vás. Ze stejné korespondence vznikla i naše letošní kampaň PQ, tak kdo ví, co nás čeká za korespondenčním přátestvím s těmito dámami, které mají, jak zjistíte v mnohých případech co dočinění s naší zemí.

V této kategorii naleznete překlady dopisů (či dopisy rovnou v originále) z konverzace se zahraničními lektorkami z různých koutů světa. Pokud vás tyto dopisy zaujmou, napište nám nebo se zastavte. Předáme vám jejich emailové adresy a anglické verze dopisů. Všechny dámy píší anglicky. Je to skvělá příležitost nejen se dozvědět něco o patchworku a quiltingu v jiných zemích, ale také možnost uplatnit své znalosti angličtiny.

26. 02. 2008

Drahá Bohdano,

díky za odpověď. Ano! Moc ráda se zapojím a budu si dopisovat s některou z vašich quiltových sester. Zní mi to jako něco velmi vzrušujícího. Dále je pár informací o mně.

Mé celé jméno je Susan Joyce Newcity McClendon a jsem 60 let mladá. Pracovala jsem 45 let a od roku 2004 jsem v důchodu. Jsem vdaná a mám jednu 26 letou dceru jménem Paige. Začala jsem quiltovat asi před 6 lety. Ráda quiltuju a taky ráda chodím na quilterské výstavy. Náležím ke 2 quilterským asociacím. Zúčastnila jsem se výroby velkých quiltů pro ddětské oddělení v nemocnicích. Každý rok si vybíráme pěstounský domov a vyrábíme kruhové quilty, abychom obdarovali každou osobu k vánocům. Můj Dědeček se jmenoval Otto Strouhal a narodil se v Horních Studánkách na Moravě. do Ameriky přišel v roce 1891. Moje babička byla Helena Filipka Juráčková a narodila se v Praze. Do Ameriky Přišla v roce 1911. Jak vidíš, jsem částečně češka, nicméně česky neumím ani číst ani psát. Těším se až se mi ozve quiltující sestra.

Šťastné quiltování

Susan

26. 02. 2008

Drahá Bohdano,

Jmenuji se Eugenia Helm a žiju ve městě zvaném Katoombav Modrých Horách Nového Jižního Walesu v Austrálii. Katoomba leží uprostřed národního parku. Zajímám se o quilting od doby, kdy jsem otěhotněla a čekala svá 13 letá dvojčata. Mé další 2 děti byly tehdy staré 5 a 7 let. Asi není potřeba říkat, že jsem se potom nedostala ke quiltování dokud moje dvojčata nedorostly do školního věku. Jsem samouk a pořád si myslím, že se mám hodně co učit. Jsem vdaná 23 let za svého muže Petera. Žijeme na přibližně 2 akrech půdy, která sousedí s buší.

Každopádně doufám, že od tebe brzy uslyším.

Eugenia

26. 02. 2008

Drahá Bohdano,

Děkuju moc za odpověď. Bylo to tak laskavé, dokonce když navíc nemáš moc času. Ano, určitě bych si ráda dopisovala s někým z vaší skupiny, abych viděla, co šijete, a mohla si vyměňovat nápady.

Bylo by skvělé komunikovat s nějakou dámou ve věku 40-55 let, což je moje věková skupina. Jsem vdaná a mám jednoho syna. Kromě patchworku mám ráda i další ruční práce, čtení, cestování, kulturu, přírodu, fotografování a mnoho dalšího. Doufám, že se najde někdo, kdo mi bude ochotný brzy odpovědět.

Všechno nejlepší z Řecka.

Ewa