patchwork

klub

dopisy zahraničních quiltařek

PQ stále ještě nekončí a již samovolně vzniká doprovodná aktivita. Protože jsou naše quilterky tak šikovné, přitáhly na sebe pozornost z různých koutů světa a udělaly velikou reklamu českému patchworku, za což jim patří dík.....Vytvořila se skupinka zahraničních quilterek, které mají zájem si vyměňovat zkušenosti, vzory, techniky...a především navázat přátelství s našimi krajinami.Napsaly nám o sobě základní informace v hezkých přízpěvcích a těší se na e-maily od vás. Ze stejné korespondence vznikla i naše letošní kampaň PQ, tak kdo ví, co nás čeká za korespondenčním přátestvím s těmito dámami, které mají, jak zjistíte v mnohých případech co dočinění s naší zemí.

V této kategorii naleznete překlady dopisů (či dopisy rovnou v originále) z konverzace se zahraničními lektorkami z různých koutů světa. Pokud vás tyto dopisy zaujmou, napište nám nebo se zastavte. Předáme vám jejich emailové adresy a anglické verze dopisů. Všechny dámy píší anglicky. Je to skvělá příležitost nejen se dozvědět něco o patchworku a quiltingu v jiných zemích, ale také možnost uplatnit své znalosti angličtiny.

26. 02. 2008

Dear Bohdana,

I saw your name on the pen pal list and would like to correspond with you if you are still looking.

My name is Suzanne and currently I live in Southern California, USA.

Please write soon so we can share our lives and love of quilting with each other.

Regards,

Suzanne

26. 02. 2008

Ahoj Bohdano,

ráda bych si dopisovala s kýmkoliv z vaší skupiny! Je mi 63 let a jsem 43 let vdaná. Mám 3 syny a 1 dceru. Všichni již mají rodinu a dohromady mám 9 vnoučat!! Proto je quiltování tak zábavné! Mám ráda všechny druhy quiltování a také pečení a čtení. Žiju v Montverde na Floridě. Přikládám svou fotografii, takže budete dámy vědět, s kým mluvíte. A také čínský "Lantern", který je již hotov.

S láskou Jeannie.

Jeannie z Floridy

čínský \"Lantern\"

26. 02. 2008

Drahá Bohdano,

Díky tááááák moc za laskavou odpověď. Samozřejmě si budu ráda dopisovat a sdílet zkušenosti s tvými krásnými quiltovými sestrami z Čech :-). Jak jsem tě už informovala, pracuju naplno na Světovém Quiltovém Projektu už víc než rok. Nenašla jsem ve vaší krásné zemi žádnou quiltovou sestru a proto se moc těším, že budu moct komunikovat s váma se všema. Snad mi nějaká quiltová sestra bude moci poskytnout blok z vaší země, protože to vypadá, že ty jsi v těchto dnech velmi zaneprázdněná.

Něco o mě:

Patchwork mě zajímá od mých 25 let a teď je mi 37 let - mladá dáma z Istanbulu, Turecko. Mám ráda všechny typy quiltování, papírovou techniku, aplikace, redwork. Upřednostňuju ruční quiltování, i když mě to stojí spoustu času. Jsem velmi úspěšná v quiltování, a také ve výrobě tašek, blůziček, ubrusů,nástěnných závěsů. Taky bych se ráda zúčastnila výměnného projektu s Váma se všema.

Doufám, že tyto informace jsou pro začátek dostatečné.

Prosím dej mi vědět, až uveřejníš mé osobní informace na vašem webu spolu s odkazem.

S pozdravem

Nicole.

26. 02. 2008

Ahoj Bohdano,

Díky žes mi znovu odpověděla. Přidávám pár informací o sobě a pokud by mě někdo z tvojí quiltové skupiny chtěl kontaktovat kvůli dopisování, byla bych ráda. Především jsem měla nedávno 60. narozeniny...Nejsem "stará" šedesátnice, dávám přednost označení senior. Quiltuju celkem asi 8 let. Mám rád všechny druhy šití, vyráběla jsem šaty pro svoje děti a vnoučata, ale pak jsem našla někoho, kdo mě naučil quiltovat. Teď jsem quiltováním úplně pohlcená. Vyráběla jsem quilty, závěsy na zeď, tašky, a zúčastnila jsem se mnoha soutěží; také sbírám látky, moje oblíbené jsou momentálně japonské látky, a také kupuji spousty knih o quiltování. Zcestovala jsem celou Austrálii, navštívila tam mnoho quiltových výstav a obchodů. Uskutečnila jsem velkou cestu po USA a žila jsem u své neteře od sestry v New Yorku. Našla jsem tam miloučký obchod nazvaný Městský Quilter...Věřím že jsou jedním z těch, kteří vyráběli růžové bloky. Koupila jsem v tom obchodě tolik látek... potom jsem jela do Pensylvánie navštívit Amish people (Amišové)... to byl skvělý zážitek. Jeden z těch, na které do smrti nezapomenu... Quilty jsou nádherné. Narodila jsem se v Německu a moji rodiče jsou poláci...též mluvím plynně jazykem...V Austrálii teď žiju už 57 let. Doufám, že nyní v seniorských letech budu moci více cestovat. Těším se, že budu moci napsat někomu z vašeho klubu a doufám, že od nich uslyším brzy.

Helena