patchwork

aktuality

Pražský obchod Bellusu najdete na nové adrese ZDE!

Dnes jsme pro Vás do Prahy přivezli 20 nových látek Bellus.
Petr

přidáno 21. 03. 2008

Z nových látek Bellus jsme pro Vás nařezali kaleidoskopy. Objednávat si je můžete na internetovém obchodě v kategorii Quilt v dílech.
Petr

přidáno 20. 03. 2008

V sobotu 22.3. a pondělí 24.3. budou mít obchody Bellus zavřeno.
Petr

přidáno 18. 03. 2008

V pražském obchodě a na internetovém obchodě můžete zakoupit novou Lenu LH 543.
Petr

přidáno 14. 03. 2008

Dnes pro Vás máme 12 nových jednobarevných látek.
Petr

přidáno 13. 03. 2008

Nové látky Bellus jsou už vloženy i na náš internetový obchod.
Petr

přidáno 12. 03. 2008

Dnes také přišel nový časopis Patchwork Magazin 3/2008.
Petr

přidáno 11. 03. 2008

Do pražského obchodu jsme dnes přivezli nové látky Bellus, které jsme inzerovali ve švadlence č. 4. Další novinky budou brzy následovat.
Petr

přidáno 11. 03. 2008

Dobrý den,
chtěla bych také reagovat na připomínky ohledně přidání vyšívání a ostatních technik do ŠVADLENKY. Když pominu, že navýšení stránek nikoho neochudí, tak další a pro mě významný důvod je rozšíření technik a jejich využití v patchworku. Mnoha lidem jistě stačí pouze sešívání látek, ale je také spousta lidí se širším záběrem ručních technik a patchwork dovoluje kombinovat skoro vše. Kreativní quilty kombinují výšivku, háčkovaní, ale i paličkování či šitou krajku. Kromě toho ve světě a světové literatuře se poměrně hodně prostoru věnuje i barvení vlastních látek. My teď pracujeme na tom, aby si i v Čechách patchworkářky mohly batikovat látky barvami, které se váží přímo na vlákna, nevypírají se a využívaly postupy odzkoušené v Americe. Já osobně nejenom šiji patchwork, ale i háčkuji, pletu, vyšívám, maluji na hedvábí, šiji Waldrofské panenky, pletu košíky, dělám tifany, keramickou mozaiku atd. Nesporné však je, že jedině patchwork mi umožňuje tyto techniky propojit. S pozdravem Jitka Chumchalová

přidáno 05. 03. 2008

Milé čtenářky Švalenky, děkuji moc za úžasné maily, sms a osobní reakce u nás v Bellusu na číslo 5. Chvály nikdy není dost... Ráda bych však reagovala na ohlasy na zařazení vyšívání a ostatních technik. V úvodu č.1 jsem psala, že Švadlenka je pro mě synonymum pro ruční práce. A v záhlaví je podtext .... časopis nejen pro patchwork a quilting...První ročník byl čistě o patchworku doplněný batikou a malbou na textil. Druhý ročník bude navazovat i na jiné techniky například na vyšívání, šitou krajku i paličkování. Nikde a nikdy jsme netvrdili, že Švadla je čistě patchworkový časopis. Bezesporu bude patchwork vždy převládat a ostatní techniky nebudou na jeho úkor. Počet stránek se tudíž od č.5 zvýšil. Věřte že se bude časem objevovat i reklama a to se budeme snažit opět nahradit zvýšením počtu stran. Odpověď na otázku: Proč to...?? Je velmi jednoduchá a to, čistě ekonomická. Časopis připravuje pár nadšenců, hodně nás to baví, ale potřebujeme daleko širší okruh čtenářek, máme-li fungovat a vydělat si na sebe. Zvýšilo se od ledna DPH a vzrostly nám náklady díky zvýšení počtu stran a přesto jsme cenu ponechali stejnou. Chtěli jsme pro vás na druhý rok časopis vylepšit a cenu přitom zachovat.
Je mi líto, že některé z vás to cítí přesně opačně. Jediné co mohu doporučit, vytrhněte si ty stránky navíc, pokud vás tak rozčilují abyste se na ně nemusely dívat, ale zůstaňte našimi čtenářkami, protože bez vás by ten časopis neměl smysl. Díky za pochopení.jaja

přidáno 04. 03. 2008