patchwork

aktuality

Pražský obchod Bellusu najdete na nové adrese ZDE!

Výstava v Dubči

Milé patchworkářky, pokud máte zájem vystavovat svá dílka na výstavě Kreativity v Dubči, výstava se koná od 1-3.4.2011, musíte nejpozději do středy 30.3.11 dodat svá dílka do Bellusu.
Podmínky:
Dílko musí být označené cedulkou - telefon, jméno, adresa
Vystavení je zcela zdarma
Velikost nerozhoduje
Už se na vás všechny moc těším... jaja

dubec

přidáno 28. 02. 2011

Milé přítelkyně pestrých odstřižků,

pokud máte stejně jako my chuť se pravidelně scházet, poklábosit si, prohlédnout si práce ostatních patchworkově závislých, podělit se o novinky či zkonzultovat nějaký problém, zkusit něco společného ušít, dát si kávu nebo čajík v příjemné společnosti a celkově si užít pár hodin „dovolené“ od běžných starostí, možná vás zaujme nápad scházet se jedenkrát měsíčně v nové kurzovně Bellusu v Praze.

Třeba z toho vznikne něco dlouhodobějšího, možná nový klub? Jak by se mohl jmenovat? Co by bylo jeho náplní? Jaké by bylo jeho formální uspořádání, bylo-li by nějaké? Kdy by se scházel? To všechno jsou otevřené otázky, na které bychom chtěly společně hledat odpovědi. Zatím máme jen velkou chuť něco takového zkusit a díky laskavé nabídce Jany Jandejskové prostor k dispozici.

První oťukávací setkání jsme naplánovaly na sobotu 26. března od 13. hodin odpoledne. Přijít může kdokoliv, setkání je otevřené a bezplatné (i když drobný příspěvek na režii je vítán ;-). Abychom alespoň přibližně věděly, kolik nás asi bude, prosíme zaregistrujte se stejným způsobem, jako byste se hlásily na kurz, nicméně pokud to nestihnete, budete vítány i tak.

Snad je to vše, případné dotazy rády zodpovíme.
Na sobotu 26. března se již velmi těší

Hanka Martínková Drahomíra Roubíčková Markéta Zenklová


Kontakt: Roubickova.D@seznam.cz

přidáno 17. 02. 2011

nové látky

Máme pro Vás nové černobílé látky Bellus a opět nabízíme bílé spirály na bílém podkladě.
Petr

nove_latky

přidáno 11. 02. 2011

základní kurz a jiné v Liberci

Milé dámy, pokud budete mít zájem o kurzy v Liberci, přihlaste se na tel.602 160 615
Lektorka: Jandejsková Jana

přidáno 11. 02. 2011

Dnes vyšla nová Švadlenka č. 19

_

svadla

přidáno 01. 02. 2011

Milé dámy, připomínáme že 1-3.4.2011 je výstava Kreativity v Dubči…

Patchworkový vzor na pc

Máme pro vás připravenou tvorbu patchworkového vzoru na počítači a chceme vám ji na výstavě v Dubči (v cca 1.5 hodinových prezentacích) představit. Bude probíhat vždy v 11 hodin a od 15 hodin. Bude přístupná všem a zdarma. Součástí bude i diskuze na toto téma. Projekt tvorby bude dále pak pokračovat na našich www stránkách. Pokud se chcete zúčastnit, pak je nutné se zaregistrovat na našich www.bellus-gallery.com v sekci kurzy Praha. jaja

přidáno 20. 01. 2011

výzva

Milé dámy, pokud budete chtít odebírat Švadlenku i v roce 2011 a ještě jste si ji nepředplatily, učiňte tak co nejdříve. První Švadlenka tohoto roku má č. 19 a vyjde začátkem února.
Děkujeme.

přidáno 20. 01. 2011

V sekci mystery se můžete podívat na fotky mystery dek ušitých podle Švadlenky.
Petr

přidáno 14. 01. 2011

Nabídka polyesterových nití

Nově nabízíme polyesterové nitě Polimex v návinu 4 560 m za 40 Kč/kus v 51 barevných odstínech. Kompletní nabídku najdete v pražském obchodě Bellusu nebo na internetovém obchodě www.svadlenka.com v sekci nitě.
Petr

nitě

přidáno 10. 01. 2011

Seriál o tvorbě patchworkových vzorů

Milé dámy,

jsme velmi potěšeni vaším zájmem o seriál tvorby patchworkových vzorů na PC a máme pro vás výbornou odpověď. Tuto nabídku jsme zveřejnili zhruba pře dvěma lety a od té doby se nám pár lidiček ozvalo a i nějaké mini kurzy proběhly. Po této zkušenosti jsme usoudili, že by bylo lepší, aby každá seděla u svého počítače a mohla si to pořádně vyzkoušet. Vymysleli jsme, proto novou verzi našich www stránek, na kterých momentálně pracujeme, kde bude stránka, kam budou mít přístup pouze pro předplatitelky časopisu Švadlenka a právě do této sekce bychom chtěli tento seriál zařadit. Důvodů pro toto řešení je několik:

Zbytečně bychom plýtvali stránkami Švadlenky, i tak máme mnoho materiálů, které bychom rádi zveřejnili, ale místa není tolik a tyto materiály máme připravené a budou také na těchto www stránkách k dispozici…

Můžeme seriál přinášet ve větším rozsahu, podrobněji a častěji,
abychom ty jednoduché bloky zvládli třeba za pár měsíců a ne roků…

Dále bychom chtěli připravit i krátká videa s ukázkou práce s tímto
programem a nejen to, připravujeme i videa na určité kroky při práci,
což bude výborné hlavně pro začátečnice…

Doufáme, že vám to bude k užitku a vy si budete moci tvořit vlastní vzory a hrát si s nimi. Naučíme vás i jak si bloky vyplnit naskenovanou látkou. Rádi bychom si ve Vašich řadách našli spolupracovnice, které budou navrhovat vzory pro Švadlenku. Jak jistě víte, navrhuje je v současnosti paní Jitka Chumchalová, proto se její jméno ve Švadlence často opakuje. Její návrhy pak šijí a kontrolují ostatní spolupracovnice. Budeme rádi, když ve vás najdeme další kreativní spolupracovnice. Je to velmi těžké skloubit cit pro vzor, barvy a matematiku s geometrií.

Jediné, co nyní musíte udělat je, předplatit si Švadlenku, v podstatě na to máte už jen pár dnů, než vyjde další číslo. My na stránkách budeme pracovat o to intenzivněji a pak se můžeme pustit společně do díla. Redakce časopisu Švadlenka

přidáno 03. 01. 2011